Szkolenie branżowe nauczycieli Centrum w Hiszpanii.

W dniach od 16.05.2022 r. do 20.05.2022r. nauczyciele Józef Skomra i Grzegorz Wilk odbywali szkolenie branżowe z zakresu mechaniki w hiszpańskiej firmie MECAVAL. Jest ona wiodącą firmą w branży, zajmującą się obróbką aluminium i jego stopów w projektach prototypowych, a także obróbką materiałów takich jak brąz, tytan, stal, ceramika (http://www.mecaval.com). Firma wprowadza i rozwija szereg innowacji przy wsparciu Centrum Rozwoju Technologii Przemysłowych(CDTI) z myślą o Przemyśle 4.0.
Podczas 40-godzinnego szkolenia, nauczyciele Centrum zapoznali się ze specyfiką firmy, parkiem maszynowym firmy, następnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, realizując określone zadania i projekty.
Po skończonych zajęciach nauczyciele mieli możliwość zwiedzania ciekawych miejsc, mogli zapoznać się z kulturą hiszpańską i realiami społecznymi miasta Valladolid, a przy tym doskonalili swoje kompetencje językowe.
Szkolenie branżowe zrealizowane zostało przy współpracy z Konsorcjum szkół zawodowych województwa podkarpackiego, którego liderem jest firma EDU-IT w ramach programu Erasmus+ Projekt nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000021185.

Erasmus+ w CKZ Łańcut

By admin

Skip to content